Obserwacja małżonka, czyli jak zebrać dowody zdrady?

Szukasz pomocy?

Obserwacja małżonka, czyli jak zebrać dowody zdrady?

Małżeństwo to nie zawsze bajka z happy endem, kończącym się słowami: I żyli długo i szczęśliwie.

Statystycznie jednym z najczęstszych powodów rozstania się współmałżonków jest zdrada. Może minąć wiele lat, zanim zostaje wykryta.

Co zrobić, kiedy masz przypuszczenia, że twój współmałżonek Cię zdradza?

Przede wszystkim nie działaj impulsywnie. Zdobywanie dowodów zdrady to delikatna sprawa, wymagająca czasu i dystansu. Podstawą do ustanowienia rozwodu z winy zdradzającego współmałżonka są konkretne dowody. Mogą to być wiadomości internetowe, listowne, zeznania świadków, zdjęcia, bilingi telefoniczne, miejsca logowania telefonu komórkowego, czy też podejrzane transakcje na koncie. Możliwości jest wiele.

Jak wykryć zdradę?

Jednym z najprostszych i najbardziej efektywnych sposobów na wykrycie zdrady jest obserwacja. Niejednokrotnie wymaga wielkiego wyczucia i determinacji w pozyskaniu mocnych dowodów świadczących o zdradzie.

Dyskretna obserwacja miejsc pobytu współmałżonka pozwala wykryć i udokumentować wszelkie nieprawidłowości. Może być przeprowadzona zarówno przez partnera przypuszczającego zdradę, jak przez detektywa, któremu znacznie łatwiej ukryć fakt podjęcia działań obserwacyjnych.

Jak detektyw może pomóc w wykryciu zdrady?

Umiejętna obserwacja osoby podejrzanej o zdradę jest prawdziwą sztuką. Wymaga od detektywa cierpliwości oraz umiejętności szybkiego reagowania na dynamicznie zmieniające się sytuacje. Podczas swojej pracy detektywi posiłkują się zaawansowanym sprzętem detektywistycznym, gwarantującym wysoką jakość zdobytych materiałów.

Do narzędzi pracy detektywów zaliczyć można kompaktowe aparaty fotograficzne, dyktafony, specjalne długopisy, rejestratory video w tym mikrokamery i inne. Z nowości rynkowych, wykorzystywanych podczas pracy detektywa wymienić można drony z kamerami, dzięki którym obserwację można wykonywać z dalszej odległości, rejestrując zachowania osoby obserwowanej w miejscach trudniej dostępnych.

Obserwacja może wydać się osobom niedoświadczonym bardzo prostą czynnością, tymczasem rzeczywistość pracy detektywa pokazuje, że wcale tak nie jest. Ważnym elementem obserwacji jest również odpowiednia dokumentacja, która zostanie przez są d przyjęta i nie będzie budzić wątpliwości i konsekwencji cywilno-prawnych.

Wykrywanie zdrad to jedno z najczęściej zlecanych spraw, stąd też detektywi posiadają znaczne doświadczenie w tym temacie i potrafią przewidzieć pewne sytuacje po zachowaniu osoby obserwowanej.

Dlaczego warto zebrać dowody zdrady?

Najczęstszą konsekwencją zdrady jest rozwód. Nie zawsze jednak przebieg sprawy rozwodowej jest pełen porozumienia. Orzeczenie rozwodu z winą jednej ze stron ma wpływ na alimenty przyznane zarówno na dzieci jak i na współmałżonka, nieobarczonego winą. Współmałżonek winny poddany jest również badaniu, czy należycie będzie realizować role rodzicielskie oraz ponosi w całości koszty postępowania sądowego.

Detektyw dokumentując zatem winę rozpadu małżeństwa jednej ze stron, zapewnia klientowi lepszy start w nowe życie.

Więcej na temat zdrad znajdziecie na naszym blogu:

Co to jest zdrada?

Dlaczego ludzie zdradzają? Najczęstsze powody zdrady.

Jak detektyw może Ci pomóc w udowodnieniu zdrady?